Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu
ogłasza nabór na stanowisko
podinspektora w Wydziale Kontroli EFS
w ramach umowy na czas zastępstwa

Liczba lub wymiar etatu: 1

Wymagania niezbędne:
  • posiadanie obywatelstwa polskiego lub
  • posiadanie obywatelstwa jednego z krajów Unii Europejskiej lub obywatelstwa kraju, w którym na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium RP oraz posiadanie znajomości języka polskiego potwierdzonego dokumentem określonym w przepisach o służbie cywilnej,
  • korzystanie z pełni praw publicznych,
  • pełna zdolność do czynności prawnych,
  • brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • nieposzlakowana opinia,
  • wykształcenie wyższe – preferowane: prawo, rachunkowość, finanse, księgowość, bankowość, ekonomia, europeistyka, politologia, administracja,
  • biegła znajomość zagadnień związanych z Europejskim Funduszem Społecznym,
  • znajomość ustawodawstwa krajowego i unijnego dotyczącego kontroli i finansów oraz realizacji PO WER i WRPO 2014-2020,
  • umiejętności interpersonalne.
Wymagania dodatkowe:
  • dobra znajomość języka obcego,
  • obsługa komputera MS Office i poczty elektronicznej,
  • umiejętność planowania i organizowania pracy własnej,
  • odpowiedzialność,
  • wskazane doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z kontrolą,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • otwartość i własna inicjatywa w rozwiązywaniu bieżących problemów,
  • wiedza z zakresu kontroli, finansów i prawa,
  • rzetelność, skrupulatność, dokładność.
Główne obowiązki:
  • przeprowadzanie kontroli na miejscu mających na celu sprawdzenie stopnia wykorzystania środków w ramach PO WER i WRPO 2014-2020,
  • opracowywanie informacji pokontrolnych,
  • wykrywanie nieprawidłowości w realizacji projektów,
  • sporządzanie sprawozdania z realizacji Rocznego Planu Kontroli w ramach PO WER i WRPO 2014-2020,
  • bieżąca kontrola stopnia wykorzystania środków w ramach realizowanych projektów z PO WER  i WRPO 2014-2020,
  • gromadzenie i analizowanie materiałów i dokumentów dotyczących PO WER i WRPO 2014-2020,
  • wprowadzanie danych do SL2014 w przypadku PO WER i WRPO 2014-2020,
  • stosowanie się do obowiązujących wzorów formularzy i dokumentów,
  • udział w szkoleniach i konferencjach podnoszących kwalifikacje, samokształcenie, przekazywanie pozyskanych informacji pozostałym pracownikom,
  • przygotowywanie materiałów i dokumentów związanych z realizacją PO WER i WRPO 2014-2020,
  • śledzenie fachowej literatury i rozwijanie metod pracy,
  • wykonywanie czynności związanych z kontrolą trwałości projektów realizowanych w ramach  PO WER i WRPO 2014-2020,
  • stosowanie aktualnych Instrukcji Wykonawczych Instytucji Pośredniczącej,
  • wykonywanie innych zadań zleconych przez Z-cę Kierownika Wydziału lub Kierownika Wydziału.
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosił poniżej 6%.

Warunki pracy na stanowisku:
  • praca w przeważającej części w terenie – bezpośredni kontakt z beneficjentami,
  • w pozostałej części praca w pomieszczeniach budynku - bezpieczne warunki pracy,
  • ciągi komunikacyjne i drzwi w budynku o odpowiedniej szerokości, w pomieszczeniu pracy odpowiednia szerokość dojść i przejść,
  • stanowisko pracy związane jest z długotrwałą pracą przy komputerze,
  • szkodliwe warunki nie występują.
Wymagane dokumenty:
  • podpisane odręcznie curriculum vitae oraz list motywacyjny,
  • kserokopia dokumentu potwierdzającego uzyskany poziom wykształcenia,
  • kserokopie świadectw pracy lub/i zaświadczenie o zatrudnieniu z aktualnego miejsca pracy,
  • kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach itp. (jeżeli kandydat takie posiada),
  • podpisane odręcznie oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa jednego z krajów Unii Europejskiej lub obywatelstwa kraju, w którym na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium RP oraz posiadanie znajomości języka polskiego potwierdzonego dokumentem określonym w przepisach o służbie cywilnej,
  • podpisane odręcznie oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • podpisane odręcznie oświadczenie o braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • podpisana odręcznie klauzula o następującej treści „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. 2016.922) oraz ustawą z dnia 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz. U. 2016.902)"; dodatkowo informujemy, że:
    • administratorem Pani/ Pana danych osobowych jest Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań,
    • Pani/ Pana dane przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 21.11.2008r.  o pracownikach samorządowych (t.j. Dz. U. 2016.902) i nie będą udostępniane innym odbiorcom,
    • posiada Pani/ Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania,
    • podanie danych osobowych jest dobrowolne,
Osoby zainteresowane udziałem w rekrutacji prosimy o składanie wymaganych dokumentów do dnia 20 września 2017 r. na adres:
ul. Szyperska 14
61-754 Poznań
z dopiskiem „Konkurs na stanowisko podinspektora w Wydziale Kontroli EFS
- umowa na czas zastępstwa - Ogłoszenie Nr 10/2017"
(decyduje data wpływu dokumentów do sekretariatu Urzędu)

Dodatkowe informacje: Aplikacje, które wpłyną do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu po upływie wyżej wymienionego terminu nie będą rozpatrywane. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone. Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej http://wup.poznan.ibip.pl/public/ oraz na tablicy informacyjnej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, ul. Szyperska 14.